Údržba přístroje

Jako v případě většiny elektronických přístrojů, je nutno dodržet par důležitých pravidel během používaní a údržby našeho přístroje Infrasol-3.

Těchto pravidel není zase tolik aby se nadala zapamatovat, ale jsou to pravidla dost důležitá k tomu aby Vám přístroj Infrasol-3 vydržel i mnoho let po standartní záruce od naší společnosti.

Zde je seznam těchto jednoduchých pravidel údržby která jsou nutná dodržovat během používaní přístroje Infrasol-3:

1/ Vždy dbejte na to, aby byl přístroj mimo dosah vody, nebo jiných tekutin. Při práci s přístrojem se vyhněte manipulaci s otevřeným zdrojem tekutin (káva, voda a jiné nápoje které se mohou převrhnout).Náš přístroj byl vyroben s přihlédnutím na maximální ochranu proti snadnému vniknuti tekutin do vnitřku přístroje a tím i znehodnoceni elektronických částí, mikroprocesoru, čidel a ostatních komponentu přístroje jenž jsou citlivé na vlhkost a tekutiny, ale je třeba si uvědomit, že dlouhodobější setrvaní našeho přístroje ve vlhkem prostředí může narušit spolehlivost měřeni přístroje, nebo ho vůbec znehodnotit.

2/ To samé jako ve výše uvedeném bode 1/ platí o uchovávání napájecích kabelu. Je nutno si uvědomit, ze tekutiny nebo i delší skladovaní přístroje v prostoru který má extrémní stupeň vlhkosti, může do velké míry ovlivnit správný chod přístroje.Naštěstí Česká republika nemá more, takže vlhkost ve většině míst v České republice není tak kritická jako je tomu v přímořských oblastech.Nicméně, nikdy není na škodu přístroj ihned po měření otřít suchým hadříkem a vložit všechny části přístroje do skladovacího kufříku a ten pevně uzavřít a uskladnit na suché místo.

Přísavky 3/ Přísavky přístroje Infrasol-3 jsou vyměnitelné, a ve skladovacím kufříku najdete jednu sadu přísavek zdarma. Tyto přísavky je nutno; po měření a před uložením přístroje zpět do kufříku; otřít od vody a vlhka. Jen tak mohou přísavky vydržet funkční mnoho měsíců provozu. Přísavky vždy oddělujte od měřeného skla uchopením speciálních (uší) na přísavkách a pevným odloupnutím od skla.

4/ Obe dvě čidla přístroje Infrasol-3 jsou sice ochráněna speciální ochranou vrstvou z venku přístroje, nicméně, je důležité pamatovat na to, ze „blány“ těchto čidel nejsou nerozbitné a při nešetrném zacházení s přístrojem, tyto blány čidel mohou byt protrženy nebo poškrabány.V případě ze se Vám toto stane, nesnažte se o žádné opravy a okamžitě zkontaktuje naší společnost. Tak jako v případě celého přístroje, tyto čidla je nutno uchovávat vždy v suchu a čistotě.Podle toho jak často používáte přístroj, používejte také suchy hadřík (případně mýdlový roztok) na očistění povrchu blány čidel.Toto čistění je nejbezpečnější a i nejefektivnější s pomoci vatových tyčinek které se běžně používají na čistění uší, a podobně

5/ Jednou za měsíc nebo i častěji, použijte testovací sklíčko s přístrojem pro Vaší kontrolu správnosti měření Vašeho přístroje. Naměřené hodnoty na testovacím sklíčku musí vždy naměřit stejnou hodnotu jaká je uvedena na tomto testovacím sklíčku (+/- 5%).K tomu aby jste dosáhli pravdivý výsledek měření, je nutno uchovávat testovací sklíčko v čistotě. Vždy před testovacím měření dokonale očistěte testovací sklíčko suchým hadříkem nebo použijte běžně dostupné přípravky na čistění skel.Doporučujeme aby jste s testovacím sklíčkem zacházeli velice opatrně, jelikož jako každé jiné sklo i toto testovací sklíčko je křehké a může se jako každé jiné sklo lehce rozbit. Jelikož je toto testovací sklíčko vyráběno jako “ND sklo“ (Neutrální Densita), náhradní testovací sklíčko není v žádném případě levnou záležitosti a nové testovací sklíčko stoji v dnešní době zhruba 2.500,00 Kč!!!

6/ Speciální filtr „Opto-Filter“ který překrývá LED displej je určen k tomu aby umožnil lepší viditelnost LED displeje při ostrém světle (slunce, zářivky apod.). Ve valné většině případů je lepší tento filtr nechat na LED displeji, a pouze v případě, ze výsledek z LED displeje není viditelny můžete tento filtr sejmout.Tento filtr je nutné periodicky očistit bud suchým hadříkem, nebo omyt v mýdlové vodě. V případě, ze se Vám tento filtr casem poškrábe, máme k dispozici výměnné filtry.

7/ Upozorněte své pracovníky na to, ze pokud budou používat přístroj bez vložení skla mezi přijímač a vysilač, silné přístrojové zamykací magnety mohou casem prasknout. Tento přístroj je vyráběn podle parametru podle kterých je vždy nutno použít sklo mezi přijímačem a vysílačem.

Vice o tomto problému je možné shlédnout ZDE